Kosmetyki

Konopie przemysłowe mają szeroki zakres zastosowania. Przedstawiamy różnorodne kosmetyki konopne, które zadbają o twoje zdrowie i urodę. Substancje, z których powstają produkty konopne są w pełni bezpieczne, a ponadto bardzo skuteczne. Maści konopne wykorzystuje się przy wielu schorzeniach, natomiast balsamy dbają o pielęgnację suchej i wrażliwej skóry. Sprawdź, co jeszcze oferuję kosmetyki z konopi.

Najpopularniejszym kosmetykiem, do produkcji którego wykorzystywane są konopie jest maść, która ma właściwości przeciwbólowe. Zazwyczaj stosowana jest przez osoby, które cierpią na przewlekłe bóle stawów, mięśni lub ścięgien. Maść konopna to również powszechny środek stosowany w przypadku bólu pleców, zapaleniu stawów oraz w przypadku bólów reumatoidalnych. Relaksujący wpływ na skórę sprawia, że kosmetyki na bazie konopi wykorzystuje się m.in. do masażu całego ciała.

Podstawowy środek aktywny kosmetyków konopnych to olej konopny, który działa regenerująco, przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Jest również skuteczny w walce z alergią. Maść na bazie konopi polecana jest osobom z łuszczycą i atopowym zapaleniem skóry. Inną zaletą oleju konopnego jest regeneracja skóry oraz różnego rodzaju urazów, wobec czego maści i balsamy wykorzystywane są m.in. przy obrzękach, ale również dla pielęgnacji skóry. Balsam z konopi poprawia jej elastyczność, a także tworzy niewidzialną warstwę ochronną, przez co chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami środowiska.

Wyświetlanie 1–12 z 89 wyników